Menu

Obserwatorium Katastrof

Jerzy Kałwak - gazeta prywatna

Sylwy listopadowe 2016 (wersja skrócona z odsyłaczem: https://www.facebook.com/obserwatorium.katastrof/)

kalwakjerzy

Facebook - Obserwatorium Katastrof

-------------------------------------------------------------------------------------------

4000 plus. Tyle rząd da matkom, które donoszą ciążę z uszkodzeniem płodu - oko.press.

 Ta zdeprawowana parafianka sądzi, że w ubogiej Polsce wszystko da się "załatwić" za pieniądze.

Projektu wypłacania kobietom nagrody 4 000 zł za donoszenie uszkodzonego płodu nawet nie chce mi się dłużej komentować. Pani Szydło jest zdegenerowana do szpiku kości. O defektach mózgowych nie wspominając.

Brak podwyżki kwoty wolnej od podatku "dla wszystkich", jak twierdziła ta nieszczęsna kobieta, z powodu braku pieniędzy w budżecie - dowodzi szczególnej sztywności umysłowej tych ludzi, którzy poawansowali z rad parafialnych do rady ministrów. Wyobrażam sobie np. malejącą kwotę wolną w zależności od rosnących dochodów. Przykład: 8 000 zł wolne od podatku w grupie o dochodach rocznych do 40 000 zł/osobę, pomiędzy np. 40 a 50 tys. - 7 000 zł wolne i tak dalej. Czyli w najniższej grupie dochodowej najniższa stawka podatkowa 18% byłaby płacona dopiero od 32 000 zł rocznego dochodu. Ktoś taki musiałby oddać państwu 5 700 zł rocznie, teraz musi oddać dodatkowo 4 900 zł, czyli razem 10 600 zł.

Tabelka - źródło Min.Fin. - http://www.finanse.mf.gov.pl/documents/766655/2970107/Informacja.

 Do 85 528 zł obowiązuje najniższy próg podatkowy. Gdyby zastosowano taki mechanizm, to zmniejszenie daniny o te 4 900 zł dawałoby zmniejszenie wpływu do budżetu na poziomie 116 mld zł. Tyle pieniędzy mogłoby trafić na rynek konsumpcyjny i inwestycyjny w ciągu jednego roku, zamiast na socjal i budżetówkę. Rząd potrzebuje tych pieniędzy na własne pomysły. Wydaje mu się, że wyda je lepiej od obywateli.

Ten rząd równocześnie rozdaje pieniądze podatników inwestorom zagranicznym, którzy zechcą w coś w Polsce zainwestować, np. w produkcję samochodów. Zapowiedź radykalnych podwyżek akcyzy za wprowadzanie na rynek polski używanych samochodów z zachodu Europy to danina rządu dla firm samochodowych, które zechciały i zechcą zainwestować w nasz rynek motoryzacyjny. Lobbyści producentów próbowali to osiągnąć od kilkunastu lat i żaden rząd się nie ugiął. Ten się ugina.

Jak sądzę, już zaczęły drożeć samochody używane stojące w krajowych komisach. Wyjście z tej opresji już mam. Będzie działać, dopóki nas nie wywloką z UE lub stamtąd nie wyrzucą.

Jak już zaliczymy polexit, to będziemy musieli tym firmom dopłacać za utratę dostępu do prawdziwego rynku europejskiego.

*

"Nie ma takiej twierdzy, do której nie wejdzie osioł obładowany złotem" - to powiedzenie przypisywane dzielnemu Filipowi, władcy starożytnej Macedonii, właśnie zostało użyte jako cyniczny argument na rzecz ustawy zwanej "za życiem". Rząd Rzeczypospolitej Polski AD 2016 (warto to zapamiętać, bo o hańbie domowej trzeba pamiętać, jak o domowej chwale) uznał, że honor Polaków może sobie kupić za ich pieniądze i to za niewygórowaną cenę trumny z pochówkiem.

To nie jest pierwszy przypadek, i zapewne nie ostatni, kiedy Dumny Lud Polski, mający za króla Chrystusa Pana, a za królową Matkę Boską, sprzedaje tanio swoją skórę z honorem włącznie. Pierwszy przypadek na wielką skalę nastąpił, kiedy robotnicy polscy z "Solidarności", OPZZ i innych walecznych związków zawodowych przystali na przekupstwo w postaci prywatyzacji mienia państowego: zaoferowano im udziały 15% w prywatyzowanych przedsiębiorstwach i zwolnienia z pracy odłożone w czasie. Brali. Kiedy górnikom zaoferowano po 50 tys. odpraw za odejście z górnictwa na bezrobocie, brali i zaraz szli kupować nowe Astry z Gliwic. Kto brał te pozostałe 85% własności? Zazwyczaj dotychczasowi dyrektorzy i sekretarze pzpr, którzy przyprowadzali swoich zaprzyjaźnionych kupców. Taka była polska droga do kulawego kapitalizmu. Sami nie potrafili wziąć spraw w swoje ręce.

Obecny rząd nie chce mieć na sumieniu grzechu aborcji, a więc zapłaci za odpust 4 000 zł z kieszeni grzeszników. Plus 500+, także z ich kieszeni. Kiedy zdeprawowani rodzice nagradzani przez zdemoralizowanych urzędników Rzeczypospolitej będą tymi niepełnosprawnymi dziećmi potrząsać ze złości albo nawet walić nimi o ściany i podłogi, bo pieniądze im się pokończą, to wrażliwe na cierpienie media pokażą, jak surowe sądy będą ich skazywać na długoletnie więzienie. Nikt nie zająknie się o przyczynach narastającej agresji dorosłych wobec niepełnosprawnych i tym bardziej bezbronnych dzieci.

To nie jest osioł obładowany złotem. To jest szczur pobrzękujący srebrnikami. Kościół milczy. Nie widzi przymuszania całych rzesz ludzkich do zatraty sumienia, jakie tym aktem prawnym zostało właśnie rozpoczęte. A jeden z jego sług odważył się nawet zaproponować, że te srebrniki można dać za dziecko poczęte z gwałtu, jeżeli zostanie urodzone. Taki warunek postawił swojemu Narodowi Wybranemu, przyszłemu zbawcy bezbożnej Europy.

Do polskiej twierdzy wejdzie każdy osioł, nawet bez złota.

*

Gwałt to przyjemność tylko dla jednej osoby, a poczęcie to łaska boska, a więc cała przyjemność dla wszystkich zainteresowanych.

*

Oni nas prowokują. Chcą, żebyśmy wyszli na ulice i zaczęli się bić z ich bojówkami. Chcą tu powtórki z Syrii.

*

"Człowiek z podstawki" - taki film powstanie.

*

Obrona Terytorialna Kuźnią Patriotyzmu! Kiedy rząd Buzka w ramach zwalczania bezrobocia młodzieży posłał ją na łatwe studia dla każdego, to koszty były mniejsze, a przynajmniej część tych ludzi czegoś pożytecznego się nauczyła. Na przykład liznęli angielskiego. Czego nauczą się w WOT, co przyda im się w życiu i w pracy?

Gotowość bojowa i poziom wyszkolenia plus wyposażenie to więcej, niż liczebność rekruta. Od 2010 roku jest tylko pobór ochotniczy i kontrakty. Zmiana była krytykowana przez prezydenta Kaczyńskiego, który chciał mieć 150-tysięczną armię, a nie 100-tysięczną. No, to będzie ją miał.

*

Elektroniczne media publiczne (rtv + net) to w Polsce media prywatne. Tzw. publiczne są mediami rządowymi, monopartyjnymi tubami propagandowymi. Ja też nie oglądam, więc się pochwalę.

*

Przeproś, to będę z tobą dyskutował. Pod warunkiem, że masz zdolność honorową do składania przeprosin, potwierdzoną przez dwie osoby uznawane za zdolne honorowo.

*

Nie komentuj bredni, to nic nie daje.

*

Polscy emeryci budują Świątynie Opatrzności, wiercą w ziemi toruńskiej za ciepłą wodą, finansują własne media, chodzą na wspólne spacery po Warszawie etc. Stać ich.

*

Widziałeś już diabła? Gdzie się spotkaliście?

*

Ci byli przeciw Leśmianowi - http://www.senat.gov.pl/sklad/senatorowie/szczegoly-glosowania,229,7,9.html. Oni nie wiedzieli o żydowskim pochodzeniu Leśmiana i Matki Boskiej. Ksiądz tak kazał, więc zagłosowali.

*

Z krasnoludkami byłbym ostrożny. Nigdy nic nie wiadomo.

*

Posłowie mogą pracować nad każdą najgłupszą ustawą, ale sejm nie powinien dopuścić najgłupszych projektów do głosowania (po to są komisje). Rząd nie powinien pisać żadnych projektów ustaw etc., ale realizować to, co mu parlament każe. Etc. bomba!

*

Ze swoją niepełnosprawnością nie idź do psychiatry. Psychiatrzy ne leczą niepełnosprawnych.

*

Niemcom zagraża nacjonalizm, czego FB w porę nie zauważył, a w Polsce nacjonalizm już jest u władzy, co FB zauważył. Można się spierać, czy ruchy nacjonalistyczne są niebezpieczne, czy nie. Kto zna trochę faktów z historii, woli narodowcom nie pomagać. Zapewne niemieccy nacjonaliści zdobyli wpływ na niemieckiego FB, a chadecko-socjalistycznemu rządowi to się nie podoba. Stąd sprawa w sądzie, jak w każdym praworządnym państwie. U nas chłopcy z rączkami w geście rzymskiego pozdrowienia manifestują przeciwko cenzurze, zamiast zgłosić sprawę do rzecznika praw konsumentów.

*

Człowiek myślący to racjonalista, zwolennik poznania świata za pomocą rozumu. Posługiwanie się rozumem nie wyklucza jednak wiary w Boga. Teologia jest tak samo logiczna, jak każdy solidny system filozoficzny. Ateizm to postawa, rodzaj intelektualnego wyboru, odrzucającego np. koncepcję stworzenia czy koncepcję nieśmiertelności duszy, co wiąże się z wiarą w istnienie Boga. Ateista uznaje takie poglądy za irracjonalne. Ale tenże ateista może uznać za prawdopodobną nieskończoność Wszechświata, nie do końca wiedząc, o co w tym chodzi.

Katolicy uważają, że to Bóg przez nich przemawia. Są nadludźmi. Zostali wybrani spośród wybranych. Gott mit Uns!!!

*

   

Doradzałbym wizytę u seksuologa, FB nie pomoże.

*

Czego musi brakować człowiekowi, żeby ktoś "włączył mu fanatyzm"? Siostrą bliźniaczą fanatyzmu jest nienawiść. Czy zapalnikiem fanatyzmu jest religia, czy szczególnie religia? A może każde kłamstwo?

*

Obama jest chwilowo wolny. Obywatelstwo jakoś mu się załatwi. Za rok będzie wolna Aniela, chrześcijańska demokratka. Jeżeli ją Niemcy puszczą, ma polskich przodków gdzieś pod Poznaniem.

*

Nie martwcie się Agnieszko, Arturku, za parę dni Chrystus zostanie królem Polski.

*

Feministki oczekują, aby faceci byli agresywni i czuli zarazem? Czego naprawdę chcą?

*

Nie licz na to, że osoby poniżej 40. roku życia, bez starej matury, zrozumieją styl ironiczny.

*

Ta ich "potęga" bierze się ze strachu przed śmiercią i cierpieniem wiecznym. To jest pożywka, która powinna być zakazana poza murami kościołów. A my ich wpuszczamy do naszych przedszkoli i szkół i pozwalamy nasze dzieci straszyć. Gdy widzą, że na to pozwalamy, to nam te dzieci gwałcą. Pozwoliłbyś straszyć i gwałcić swoje dziecko jakiemuś sąsiadowi albo obcemu?

*

Prawdziwy, pełny, wybujały seks bezwiednie ma skutki prokreacyjne.

*

Boże, czy ty nie masz gustu w kwestii kobiecej urody? Najpierw Suchocka, potem ta Fotyga, następnie Szydłowa, Kempa, Mazurek, Krysia Pawłowiczówna, a teraz ta Sawicka! I dlaczego wszystkie w PiSie?

*

Umysłowość Trumpa mi nie imponuje. Pieniądze owszem.

*

Ameryko, witam Cię na wiejskiej zabawie z lat 60., gdzieś w Psich Pyskach w powiatowej Polsce - Trump łapie Amerykę

*

A czymże byłaby ta Polska beze mnie? Zostałby tylko Polak-bejsbolak.

*

Piłsudski zaprowadził w Polsce demokrację za pomocą tyranii. Inaczej by się to nie udało. JarKacz uważa, że on zaprowadzi w Polsce tyranię za pomocą demokracji.

*

Umierałem ze szczęścia i smutku przy tej balladzie Cohena - https://www.youtube.com/watch?v=oltIM2qDNac. Śpiewałem ją sobie po swojemu, w wersji Macieja Zembatego. Najwyższy sort poezji!!!

*

Każda kobieta bez wyjścia staje się niebezpieczna dla siebie i innych.

*

Płacą, to się gra. Dobrze płacą, i dupy się da. (O pewnej aktorce nagrodzonej medalem.)

*

Narodowcy i katole próbują sobie przywłaszczyć Piłsudskiego. Wiedzą, że rusofil Dmowski to jest słaby filar dla patriotyzmu. Piłsudski nienawidził nacjonalizmu i nacjonalistów. Czy im takie oszustwo nie przeszkadza?

 

Wersja dla wrażliwych i dobrze wychowanych, którym nie wchodzi wersja skrócona:

 

Osoby obnoszące się ze swoim patriotyzmem, w tym zwolennicy polskiego nacjonalizmu oraz sfanatyzowani katolicy, jak mniemam, znają bardzo dobrze i rozumieją historię Polski, a już na pewno rozpoznają bez namysłu meandry i subtelności tych ruchów politycznych, które kształtowały te polską niepodległość, jaka nadeszła 11 listopada 1918 roku.

Ktoś taki, a w szczególności zwolennicy polskiego nacjonalizmu oraz sfanatyzowani katolicy, z uwagi na zwyczajną uczciwość i szacunek dla faktów z polskiej historii najnowszej, nie powinien powoływać się na wszystkich naraz ojców Niepodległości.

Jak sądzę, nacjonaliści, odwołują się do Piłsudskiego przeczuwając, że Dmowski jako zwolennik kontynuacji polskiej państwowości pod protektoratem Rosji może rodzić nieusuwalne wątpliwości co do siły jego patriotyzmu. Paderewski z kolei wyraźnie prezentuje się jako zwolennik likwidowania różnic i równouprawnienia państw europejskich, według wzorców zachodnich.

Pozostaje Piłsudski, który - co dla tzw. prawicy narodowej niezbyt wygodne - był liberałem, umiarkowanym socjalistą i antyfaszystą, natomiast jako przechrzta i rozwodnik oraz człowiek religijnie niepraktykujący był i jest znienawidzony przez fanatycznych katolików.

Aby wykorzystać Niepodległość jako trampolinę polityczną do realizacji swoich partykularnych interesów i bieżących celów politycznych, Patrioci Polscy, za jakich chcieliby się uważać, zmuszeni są polubić Piłsudskiego i obnosić się z nim, jak ze swoim.

To jest groteskowe oszustwo ludzi zakłamanych.

 

Na prawicy w tamtym czasie trudno byłoby znaleźć zwolenników demokracji parlamentarnej, do których zaliczyć trzeba Piłsudskiego i PPS. Polscy ludowcy i narodowcy rozwalali parlamentaryzm z wielu powodów, przede wszystkim dlatego, że dawał on prawo głosu każdemu, w tym Żydom, Niemcom, Rusinom, Litwinom. Nie chcieli państwa nowoczesnego, jak USA czy Francja, ale mityczną utopię religijną, która ma żyć biednie, ale pobożnie. Nie chcieli reformy rolnej, ale Kościuszkę uznawali za bohatera narodowego itp. Hipokryci po prostu. Z takimi nie da się rozmawiać, bo kłamią. Poker z oszustem? Tylko dla idiotów.

*

Niejaki Duda nawet prezydentem został, bo się rodzice profesorstwo udzielają po parafiach.

*

Otwarcie tego bunkra w Warszawie zorganizowano 11 listopada z jednoznaczną intencją przyswojenia sobie przez kościół polskich świętości narodowych. Kościół od 1918 roku próbuje zaszczepić Polakom przekonanie, że odzyskanie Niepodległości, a szczególnie zwycięstwa w wojnie z Rosją w 1920 roku, nie były wyłącznie skutkiem wysiłku zbrojnego i moralnego Narodu Polskiego oraz innych wspierających ich narodowości (Francuzi, nawet Australijczycy i Amerykanie), lecz są wynikiem szczególnej troski ze strony czegoś, co nazywają Boską Opatrznością. Cokolwiek by to miało być, to nikt, kto padł ranny lub przeżył, nie zauważył, by na polu walki pojawiało się coś, przed czym by uciekali Rosjanie. Uciekali przed determinacją legionistów i całego Wojska Polskiego. Przed milionem ludzi zmobilizowanych do obrony kraju przed najeźdźcami.

*

On nie korzysta z internetu. Apelowanie do JarKacza poprzez FB jest dla niego obraźliwe.

*

Włączyłem wczoraj tv na Sport po Wiadomościach TVP1. Coś mnie podkusiło. Usłyszałem komentarz, że oto 11 listopada w święto Niepodległości padł gol dla Polski - w 11. minucie!!! Z podtekstem: to nie mógł być przypadek.
Najwyraźniej Opatrzność czuwała tego dnia nad polską reprezentacją futbolową. Ale dlaczego tak pokarała tych Rumunów? Co oni zawinili? Domyśliłem się! Tego dnia w Świątynii Opatrzności w Warszawie o Polskę i wynik meczu modlili się Najwięksi Patrioci. Tak więc Opatrzność poprzez siłę przyciągania tysięcy modlitw skoncentrowała się specjalnie na Polsce.
Gdyby Rumuni sypnęli groszem na jakiś porządny kościół albo dwa, mogliby z nami nawet zremisować.

*

DAMY RADĘ! - powiedzieli piloci 10 kwietnia i wylądowali. DAMY RADĘ! - powtarza Szydłowa od ponad roku z głupkowatym uśmiechem. Wylądujemy.

*

Jestem ciekawy, czego brakuje niektórym kobietom, że tak chętnie się defeminizują? Czy moda na męskość to jest wystarczające wytłumaczenie? Musiałbym którąś wypytać. Mam na uwadze modę na to coś, co jest nazywane feminizmem, a objawia się dążeniem do defeminizacji kobiet. Podobno wywołuje feminizację mężczyzn, ale ja tego nie zauważyłem.

*

Inteligencja ujawnia się poprzez swobodną prowokację. Każda wolna myśl musi być prowokacyjna.

*

Juliusz Słowacki, poeta: Duch Wieczny Rewolucjonista. Ja powiem: Ruch Wieczny Ewolucjonista.

*

Czy Bóg stworzył świat? Stawianie pytań, na które nie ma żadnych odpowiedzi, jest dość śmieszne. Nie po to Bóg dał człowiekowi rozum. Dlaczego sądzisz, że ktoś to musiał koniecznie stworzyć? Uzupełnię, żeby nie wyglądało na złośliwość: założenie kreacjonizmu nie uwzględnia praw fizyki newtonowskiej.

*

Nowe świątynie finansowane przez rząd z pieniędzy należących do Państwa Polskiego to są instalacje o charakterze obronnym. Niech Bóg nas broni.

*

Bohdan Urbankowski: Józef Piłsudski. Marzyciel i strateg.

 

Urbankowski podaje, że zdaniem W. Pobóg-Malinowskiego (w: "Józef Piłsudski 1901-1908. W ogniu rewolucji." W-wa 1935) bojówki endeckie, atakujące polskich manifestantów z PPS Piłsudskiego, w 1906 roku w Łodzi doprowadziły do śmierci 120 osób i ran 87 osób, a w roku 1907 "wojna endecko-"socjalistyczna" kosztowała obie strony 252 zabitych i 168 rannych. Liczby te są z pewnością zaniżone, gdyż ofiary często nie były zgłaszane do policji. Endecy atakowali manifestantów antyrosyjskich z PPS, którzy realizowali pepeesowski plan terroru skierowany przeciwko Rosji (patrz np. słynna akcja pod Bezdanami). Z tych akcji i tych manifestacji wywodzi się POW i Legiony Piłsudskiego. Jakiekolwiek sugestie o współpracy tych dwóch opcji politycznych, której rezultatem byłoby odzyskanie niepodległości przez Polskę, nie znajdują uzasadnienia w faktach i publikacjach na ich temat. Sugestie te służą dziś wyłącznie manipulacjom politycznym, które mają wynieść narodowców na poziom patriotów jeszcze prawdziwszych od normalnych patriotów oraz wyjątkowych patriotów, jakimi byli bojowcy i działacze PPS na początku XX w.

*

Zrobiliście z kłamstwa normę, przeinaczyliście polską mowę, słowa znaczą już co innego, niż zawsze znaczyły, z bełkotu zrobiliście filozofię, z nocy dzień, ze złodziejstwa dobrodziejstwo. Polska jest państwem na opak. Jest absurdem. Odwrócenie i dewaluacja znaczenia pojęć, jakimi do tej pory posługiwali się Polacy. Nowy słownik języka polskiego. Ale to nie jest "dorobek" tego jednego roku. Z tym poszli po władzę i tym sposobem ją zdobyli. Zrównanie iluzji z rzeczywistością.

*

Prawdopodobieństwo uzyskania emerytury niepokojąco zbliża się do prawdopodobieństwa wygranej w totka.

*

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego wspólnota europejska powinna być związkiem państw narodowych, które nie mają ze sobą nic wspólnego.

*

Kułacy ukrywają zboże i inne dobra pod kupami gałęzi albo w lesie, aby sabotować postępowanie władz narodowych. Do kułaków dołączają kapitaliści i spekulanci. Czekam, aż do drzwi moich zapuka miła pani z cielęcinką zawiniętą w "Trybunę Narodu", czyli w "GPC" albo "ND". Kupię to od niej, aby stać się sabotażystą.

*

Zawiodła podstawowa zasada leninowska: najważniejsze są kadry. Tej jednej tow. Kaczyński zapewnić sobie nie mógł. Nigdy ich nie miał, bo nie miał do nikogo zaufania.

*

Beata Mateusiak-Pielucha jednym tekstem przeskoczyła Pawłowiczównę, Kempową, Szydłową, Mazurkową i wszystkie piski naraz wzięte, a nawet swojego prezesa i cały episkopat. Historyczna wypowiedź!

*

Kim zazdrości Lechowi.

*

Każdego króla i cesarza można było jakoś zdetronizować. Czy da się zdetronizować króla Chrystusa?

Uznałem po krótkim namyśle, że ta intronizacja jest mi obojętna, a więc i nad detronizacją dłużej zastanawiać się nie ma potrzeby.

*

Wmawiasz coś sobie albo dajesz sobie wmawiać komuś głupszemu od siebie. Wmawiasz coś głupszemu od siebie? To niemoralne.

*

Zandberg. Socjalista, szkoła baumanowska. Gdyby nie jego antykapitalistyczne ciągoty i niezrozumienie własności prywatnej, reszta byłaby do przyjęcia. Hipsterzy z pokolenia Y nie mają niczego prócz kilku dyplomów studiów, ale nie chcą pojąć, skąd się takie dyplomy biorą. Jak zrozumieją, to przestaną być socjalistami.

*

Kłopotem ochrony zdrowia w Polsce jest to, że wielu starszych ludzi chodzi do lekarza, jak do sklepu czy do kina. To jest prawda, ale nieuprzejma.

*

Nie jestem tak skromny, jak ty.

*

O głupcach. Dzięki temu rozpoznaję ich z daleka.

*

Dwaj rabini w restauracji jedzą obiad. Jeden z nich zwraca uwagę drugiemu: - Czy to, co masz na talerzu, rebe, to jest może schabowy?
- Ależ skąd, kelner mówił, ze to riba.
- Ten kelner to goj.
- No, to on najlepiej zna się na schabowych. Lepiej od nas. Rozpoznałby.

*

Jedynym sposobem w tej chwili, jaki mają rodzice do dyspozycji, aby chronić swoje dzieci przed manipulacjami i indoktrynacją kościoła, przed zasiewaniem w ich głowach rasizmu i nienawiści, jest nieposyłanie dzieci na lekcje religii. Mogą także przejąć pełną kontrolę nad szkołami, co umożliwia im ustawa oświatowa (Rady Rodziców). Rolą władz pozostaje nadal finansowanie działalności szkół, tylko finansowanie. Następnym krokiem powinno być wycofanie ze szkół nauki religii. I to jak najprędzej.

*

Skąd wiesz, kto jest wierzący, a kto niewierzący? Mogą kłamać, aby ci się spodobać.

*

Szatan? A kto to? Zło istnieje bez religii.

*

Zamiast supermarketu superekspress, zamiast ruchu w interesie kiosk ruchu. Rynek według Kukiz'15 i PiS. Tzw. konstytucja dla biznesu, której nie ma, niczego nie zmienia w istniejących obecnie przepisach. Przeczytaj to, co Morawiecki zaproponował, zanim zaczniesz to popierać. Przyzwoitość by tego wymagała.

*

Małe chamstewko, a tyle szczęścia!

*

Nie możesz uwierzyć w Boga tylko dlatego, że ktoś przekonał cię do jakiegoś argumentu, którego wcześniej nie znałeś. Katolicyzm nie myli się w sprawie wiary w istnienie Boga. Jak każda religia, nie ma na to żadnych dowodów.
Ateizm to nie jest droga do prawdy. To jest postawa niewiary w istnienie Boga (wiary w nieistnienie). Ateizm także się nie myli, bowiem nie posiada dowodu na nieistnienie Boga.

Nie ma argumentów merytoryczno-naukowych w tej sprawie i nie ma sporu naukowego. Jest teologia, która uważa się za rodzaj filozofii, chociaż formalnie zajmuje się niebytem, i jest filozofia, która zajmuje się człowiekiem jako bytem jak najbardziej realnym w jak najbardziej realnym świecie.

*

Zamiast kas fiskalnych dla księży, wolałbym likwidację kas fiskalnych dla wszystkich.

*

Minister Gliński chce "Śląska" - https://www.facebook.com/obserwatorium.katastrof/posts/1778190842429068

*

Proleci w czasach peerelu chodzili masowo na pochody 1-majowe i obchody 22 Lipca oraz Rewolucji Październikowej, bo imprezy kończyły się poczęstunkiem. Była kiełbasa i piwo oraz oranżada dla dzieci. Tacy już są proleci. Za byle g... można ich sobie kupić.

*

Fidel w pewnym momencie nie kazał już zatapiać uciekinierów na tratwach i łódkach. Jako miłosnik wolności, rzecz jasna.

*

Kto uruchomił wiewiórki, które nagrywały rozmowy polityków w knajpach, od razu z transkrypcją na cyrylicę?

*

Głupotę można by przemilczeć, ale po co? Lepiej pozostawić ją w niepewności.

*

Państwo profesorostwo herbu "Dudy w miech!". Nie dałbym im uczyć dzieci w podstawówce, a co dopiero studentów. Pani Dudowa robiła promocję swojemu synowi na zajęciach ze studentami. Ludzie oblężeni. Oblężeni przez samych siebie, przez własne fobie i poczucie odrzucenia. Wypuścili w świat zakompleksionego lizusa, z osobowością pryszczatego nastolatka, który został przewodniczącym samorządu uczniowskiego. W gruncie rzeczy to żałosne i ohydne zarazem.

*

Czy kupiłeś już sobie znaczek pocztowy na 25-lecie radia? Nie kupiłeś, to biegnij na pocztę, bo dla ciebie zabraknie i będziesz miał grzech ciężki.

*

Gliński tak szczerze przeprasza, że wypada jak immoralista z moralną czkawką. Ten musi dopiero cierpieć!

*

PAD jest człowiekiem, który żyje z przemówień wygłaszanych na firmowych eventach. I z chodzenia na eventy.

*

Narzekam na powszechne niezrozumienie kontekstów i dygresji.

*

Coraz łatwiej o desygnat nazwy "prymityw".

*

Profesorski syn, z porządnej katolickiej rodziny. Mnie bardziej poruszyło to, że prezydent chadza na takie prywatne eventy, a nie Doda i jej goły tyłek. Doda gołym tyłkiem nie narusza żadnego majestatu czy przyzwoitości, bo ich realnie nie ma. Duda świeci miedzianym czołem, jak Doda tyłkiem. Ukrywaną pornografią jest i to, i to.

© Obserwatorium Katastrof
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci